Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. je ryze českou společností, která působí na trhu foukaných izolací již od roku 1995 a v současné době se sestává z těchto hlavních divizí: Izolace, Revitalizace bytových domů, Energetické projekty a IP Invest.
 
 
Milan Sura

Vlastní doména

Dobrý den, lze již přesměrovat SVJ na vlastní doménu?

Odpovídá   Váš domovník   14. 6. 2018, 9:52

Dobrý den,

tato úprava zatím není možná

Jaroslav Himr

Státní podpora na revitalizaci

Jsem jeden ze čtyř majitelů čtyřbytového panelového domu. V loňském roce jsme zahájili revitalizaci domu.Vyměnili jsme okna,stoupačky,střechu.Protože výměry bytů jsou shodné,o náklady jsme se podělily rovným dílem.Letos chceme zateplit obvodové zdivo a stropy. Máme nárok na využití některého z dotačních programů nabízených státem ke snížení nákladů na rekonstrukci či opravy bytového domu i pokud nemáme zřízeno SVJ,které pro nás není ze zákona povinné a ani se nedoporučuje?

Odpovídá   Ing. Radek ZLESÁK - projektový manažer Revitalizace bytových domů   17. 7. 2017, 15:58

V současnosti je pro váš dům možná pouze dotace z Integrovaného regionálního operační programu, Výzva č. 37 Energetické úspory v bytových domech II, která však k nákladnosti potřebné projektové dokumentace a samotné žádosti bude pro dům o 4 bj. krajně finančně nevýhodná.

Tomáš Langr

Přesměrování vlastní domény.

Dobrý den, máte někde postup jak přesměrovat vlastní doménu na sousedy?

Odpovídá   Soused domovník   26. 10. 2016, 11:28

Dobrý den Tomáši,
tuto službu zatím nenabízíme, nicméně na tom pracujeme, ozveme se Vám.

Váš Domovník

Revitalizace domu - postup

Dobrý den, přemýšlíme o revitalizaci našeho bytového domu, jaký postup byste nám doporučoval?
Děkuji

Odpovídá   Jiří Kozojed   21. 6. 2016, 10:57

Dobrý den,
v oblasti stavebních prací je nejvíce rozšířený tento postup: Nejprve si pečlivě vybrat projektanta, následně uspořádat drahé výběrové řízení a vybrat realizační firmu, k tomu ideálně ještě doplnit dalšího odborníka = stavební dozor. Přestože se dá říci, že na některé stavební zakázky je tento postup dobrým řešením, praxe ukazuje, že u mnohých zakázek je tomu právě naopak. Nejvíce viditelné je to třeba na nepovedených stavbách mostů a dálnic. Pokud jde o bytové domy, nejsou příběhy neúspěšných oprav tak mediálně zajímavé, ale když se podíváte na sídliště v každém větším městě, nemusíte dlouho hledat, abyste našel příklady, kdy tento postup vyloženě selhal. Ať už se jedná o špatně naprojektované řešení nebo neodborně provedenou práci nebo kombinaci, která ještě navíc přináší problém s rozpoznáním, na které straně je vina. Taková situace je pak trápením pro všechny obyvatele domu, tím více pro výbor společenství.
Mé doporučení směřuje jednoznačně do oblasti selského rozumu. Proč investovat čas a nemalé finanční prostředky do výběrových řízení na projektanta a dodavatele a čekat, jak vše dopadne, když to samé už před Vámi udělali stovky jiných? Ostatní majitelé, kteří mají již dům opravený, vám rádi sdělí, s kým opravu realizovali a jak jsou spokojeni. Pokud bych mohl poradit, určitě byste se měli zeptat na následující otázky: Jak byli majitelé spokojeni s průběhem oprav? Jak firma řešila potřeby majitelů jednotlivých bytů a jak na ně reagovala? Jak byli majitelé spokojeni s celkovou cenou a nutným navýšením fondu oprav? Došlo v průběhu oprav k navýšení ceny? Chtěl dodavatel jen projekt nebo položkový rozpočet, a pak poslal cenovou nabídku od stolu a nezajímalo ho, co dům potřebuje nebo zda sám přišel s komplexním řešením a garancemi funkčnosti? Jsou majitelé i s odstupem několika let spokojení – úspora tepla, odstraněné plísně, …? Jaký byl servis a jak dodavatel komunikoval? Jak ochotní byli řemeslníci a jaký pořádek, či nepořádek na stavbě panoval v průběhu realizace. Toto jsou všechno věci, které běžné řízení nepojme, ale mají zásadní vliv na konečnou spokojenost a také na celkové náklady spojené s opravou Vašeho domu. Určitě Vás napadnou další kritéria, která jsou důležitá přímo pro Váš dům. Každopádně tímto jednoduchým průzkumem zjistíte, kdo dělá svou práci dobře a vyplatí se s ním spolupracovat a kdo ne.

Váš Domovník

Vhodná doba na opravu bytového domu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy je vhodná doba na opravu bytového domu? Děkuji

Odpovídá   Jiří Kozojed   21. 6. 2016, 10:56

Dobrý den,
děkuji za Váš důležitý dotaz. Oprava bytového domu je velkou investicí, jejíž životnost je plánována na desítky dalších let. Aby vše dobře dopadlo, je kromě kvalitních materiálů nutno zajistit také kvalitní provedení a dodržení všech předepsaných technologických předpisů. Pokud přemýšlíte o revitalizaci vašeho bytového domu, musíte si uvědomit, že i samotná příprava oprav není jednoduchou žádostí a zabere nějaký čas. Každé období má své výhody, s ohledem na nízké úrokové sazby a ceny stavebních prací však platí, že čím dříve, tím lépe. Proto doporučuji přípravu oprav vašeho bytového domu neodkládat a najít si odborného partnera, který pro Vás celou přípravu a úspěšnou realizaci oprav zajistí.

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Poradny

Lokality