Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma
Dostupný advokát
Dostupný advokát je právní služba, která funguje on-line. Poskytujeme advokátní služby nejen pro SVJ a bytová družstva, ale řešíme veškeré právní náležitosti kolem bydlení, nájmů, prodeje a koupě nemovitostí i další služby. U nás vše vyřešíte snadno a z pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Omlouváme se. Právní poradna je dočasně mimo provoz.

Miloš HOLUB

Spoluvlastnictví manželů

Jak využít odst.1 § 1885 zák. č.89/2012 Sb. ???
Při schůzi SVJ bylo zamítnuto rozdělení spoluvlastnického podílu manželů rovným dílem, ve smyslu citovaného § 1185 pro výkon práv vůči osobě odpovědné za správu domu.
Bylo odkazováno údajně na nutnost rozdělení v katastru nemovitostí !!!
V tomto případě dle mne jde jen o výkon práv vůči osobě odpovědné ...., tvrdím tudíž, že nejde o dělení majetku a tudíž žádná nutnost správního či právního řešení.

Odpovídá   Váš domovník   12. 5. 2017, 12:33

Dobrý den pane Holube,

toto je poradna na rozúčtování nákladů na vodu a teplo.
Nicméně na Vaši otázku Vám mohu odpovědět - za každou katastrální jednotku vystupuje vůči osobě odpovědné za správu domu jedna osoba - zvolený zástupce. Není možné, aby každý z manželů hlasoval za svoji půlku, musíte se spolu dohodnout.
Váš domovník

Jitka Modrá

povinnost upravit kóje v garážovém stání dle Požárního řádu a Nařízení požární ochrany

Dobrý den,
po 4 letech bydlení v bytovém domě spravovaném Společenstvím jsme byli vyzváni k úpravě kójí v garážovém stání s tím, že kóje jsou určeny pouze pro uložení jízdních kol. Došlo v posledním období k úpravě zákona či vyhlášky o požární ochraně, dle které musíme odstranit veškeré úpravy kójí? Hasičům umožníme prohlídku kójí, ale pokud musíme kóje užívat jako otevřené úložné prostory pro uložení kol, umožňující komukoliv prohlédnout si, které kolo si vybere pro svou potřebu, ztrácí vlastnictví kóje smysl. Smozřejmě, že hořlaviny a jiné nebezpečné látky uložené nemáme.

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:30

K odpovědi na Váš dotaz potřebujeme bližší detaily, dispozice kójí a důvody, proč požární řád kola v kójích zakazuje. Prosím obraťte se na naši právní poradnu (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

Eva Kocianova

Parkovací dům

Dobrý den, před deseti lety postavilo naše BD parkovací dům (uvnitř pro 24 aut a na střeše také pro 24 aut). Prodávali se však pouze parkovací stání uvnitř domu za 100 000 Kč, ti, co využívají parkování na střeše tohoto park.domu neplatí nic. Vzhledem k tomu, že tento dům byl postaven nekvalitně, jsou na něm soustavně opravy. V současnosti platíme do fondu oprav 600 Kč. Ti, co využívají stání na střeše neplatí nic. Nyní nám BD oznámilo, že si musíme zaplatit opravu střechy - neboť je sloupaný nátěr, popraskaná střecha. Opět jen Ti, co si zakoupili stání uvnitř. Několikrát jsem řekla na BD, že rozhodně nesouhlasím s tím, že střechu používá každý bezplatně. Na to jsem dostala odpověď, že BD musí zajistit parkovací místa a kolem domu nejsou, že se k tomu využívá střecha....Jak mám postupovat proti družstvu, aby se na správně PD podíleli všichni, kdo ho využívají?Děkuji

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:29

Vyzvěte představenstvo pomocí dopisu, který Vám rádi připravíme. Rovněž požádejte, aby byla Vaše připomínka zařazena na pořad nejbližší členské schůze a představenstvo k tomu bylo nuceno zaujmout postoj. S obojím Vám rádi pomůžeme, více na https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna.

Taťana Wojnarová

zápis ze schůze

Dobrý den, nemohu se nikde dopátrat odpovědi. Musí být zhotoveny zápisy ze schůzí nájemníků domu bytového družstva, jehož jsem členkou? Děkuji.

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:26

Ano musí a musí být i zveřejněny.

Pavel Horna

Oprava balkónů

Dobrý den,
v bytovém domě máme 16 bytů, z čehož je 6 s lodžií, 4 s balkónem a 6 bez.
Dva balkóny je potřeba nutně opravit. Je možné je opravit z fondu oprav nebo si musí opravu hradit majitelé bytů ze svého?
Děkuji za radu.

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:24

Dobrý den, potřebujeme bližší detaily – vidět prohlášení vlastníka, prosíme obraťte se na https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna, pak bude možné Váš dotaz zodpovědět.

Pavel Horna

Oprava balkónů

Dobrý den,
v našem bytovém domě je 16 bytů, z čehož 6 má lodžii, 4 balkóny a zbytek je bez.
Dva balkóny je potřeba nutně opravit. Je možné je opravit z fondu oprav?
Pátral jsem, jestli se balkony berou jako společný prostor, např. jako obvodová část budovy nebo jestli patří balkon k bytu jako soukromá část a opravu by měl hradit majitel bytu, ale názory jsou oboje.
Nejpravděpodobnější varianta se mi zdála, že společné prostory jsou určené v prohlášení vlastníka a pokud v tomto prohlášení nejsou konkrétně vymezeny, platí nařízení vlády č. 366/2013 Sb., je to tak?
Prosím Vás o radu.

Děkuji za odpověď

Pavel Horna

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:22

Dobrý den, potřebujeme bližší detaily – vidět prohlášení vlastníka, prosíme obraťte se na https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna, pak bude možné Váš dotaz zodpovědět.

Zdenek Postulka

fond oprav

Dobry den

V našem družstvu je 6 členů. Každy člen obývá různou plochu bytu. Někdo bydlí v bytě s rozlohou 60m2, nekdo s 70m2 a nekdo 100 m2. na jednání členské schůze jsme si odhlasovali platby do fondu oprav pro každého člena 1000kč bez ohledu na to jak velkou plochu bytu obývá. Ve stanovách máme že výši plateb do fondu oprav stanovuje členská schůze. Jeden člen odmítá tuto platbu platit i když členská schůze byla odhlasována pro tyto platby ve stanovené výši.
Může vůbec členská schůze takto rozhodnout a nebrat v potaz m2 a nebo se to musí řídit m2? Nikde v zákoníku jsem to totiž přesně nenašel.

Děkuji za odpověd.

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:15

Dobrý den, platby do fondu oprav jsou skutečně obvykle navázány na rozlohu bytu, nicméně členská schůze může rozhodnout jinak. Pokud chcete tuto situaci dále řešit, prosíme obraťte se na: https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna.

karl novotny

Honorář pro advokáta

Dobrý den,
Kolik stojí kontroly kupní smlouvy u advokáta ?

Děkuji za odpověď !

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:13

Prosím podívejte se na naši nabídku: https://dostupnyadvokat.cz/nemovitosti/koupe-prodej

karl novotny

informace o ekonomickou a finanční situaci daného SVJ

Dobrý den,
Kde lze získat informace o ekonomickou a finanční situaci daného SVJ ?

Děkujeme za odpověď

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:13

Od výboru SVJ.

Demo Uživatel

SVJ nebo SVB

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je korektní název Společenství vlastníků bytů? Dnes se stále více objevuje Společenství vlastníků jednotek. Údajně je nutné spojení "Společenství vlastníků" je tomu tak? Jde mi o to, abychom splňovali podmínky zákona a popř. název změnili. Děkuji za info.

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:11

Správně je „Společenství vlastníků“ a pak použít specifikaci o které společenství se jedná (např. adresou bytového domu).

mařka bartoška

stromy

dobrý den, mám potíž se stromy na obecním pozemku do 50m a další velice vzrostlé a husté břízy do 100 m před panelák.byty v OV.Stromy berou slunce i světlo v přízemí.Obecní úřad,přestože kácí kdeco pro nic,stromy u nás záměrně obnovuje ještě k hustějšímu větvení,přestože byly již před několika lety vynuceně po sněhové kalamitě odstraněny na pařezy z nichž ale bují nové husté větvení nové a rychle už vysoké. Je nějaké řešení, aby obecní úřad nepoškozoval byty v OV ? Děkuji za radu

Odpovídá   Dostupný Advokát   11. 10. 2016, 15:08

Dobrý den, doporučujeme se obrátit na OV doporučeným dopisem a vyzvat je k nápravě závadného stavu. Řešením je primárně jednání a v návaznosti na výsledek jednání lze zvážit další kroky. Dopis Vám rádi sepíšeme, objednejte si službu na https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna.

Petra Zelenková

Kočárkárna

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak lze definovat kočárkárnu a to, co se do kočárkárny vlastně může ukládat.

Děkuji

Odpovídá   domovník SousedeCZ   22. 9. 2016, 14:52

Dobrý den, pravidla pro užívání společných částí domu, tj. i užívání tzv. kočárkárny, by měly upravovat stanovy vašeho společenství. Pokud je nemáte přesně definované, doporučujeme ustanovení do stanov doplnit, vyhnete se tak dohadování. Žádná právní norma to neupravuje, samozřejmě předpokládáme, že tam nejsou uložené žádné hořlaviny a podobně, to by odporovalo požárním a bezpečnostním předpisům

DAGMAR BŘEZINOVÁ

prodej družstevního bytu a jeho vyúčtování

Dobrý den .
V domě kde bydlím bylo utvořeno družstvo nájemníků a za čas byl prodán družstevní byt. Investované prostředky nám byly vráceny ve formě pokrácení nájemného, ovšem tzv: "přebytek " nám nebyl vyčíslen a bez hlasování byl přesunut do "fondu oprav". Ráda bych věděla, zda je v pořádku požadovat po vedení družstva jednotlivá vyčíslení ( pro každý byt) tohoto jak já to chápu "mimořádného vkladu ", neboť se domnívám, že jde o peníze družstevníků a je třeba vědět kolik z tohoto mimořádného vkladu do fondu oprav na každý byt připadá.
Děkuji

Odpovídá   Ondřej Preuss z webu DostupnyAdvokat.cz   22. 9. 2016, 9:48

Skutečnost, že představenstvo družstva neprojednalo s nájemníky způsob využití výnosu z prodeje družstevního bytu je rozhodně na pováženou. Přesunutí prostředků do fondu oprav je nicméně jednou z možností, jak s mimořádným výnosem naložit. Rozhodně máte právo na informaci, kolik z mimořádného vkladu do fondu oprav připadá na Váš družstevní podíl, takže požadovat informaci pro družstvu určitě v pořádku je.

Alena Vamberská

Nové stanovy

Dobrý den,
naše SVJ ( 8 bytových jednotek ) chystá nové stanovy, které mají být hotové do konce kalendářního roku 2016. Chceme se zeptat, zda je nutné při schvalování těchto stanov přizvat právníka.
Děkujeme za odpověď.

Odpovídá   Dostupný advokát   14. 7. 2016, 9:33

Byť se stále jedná o právně spornou věc, doporučujeme, aby o přijetí stanov byl sepsán notářský zápis. Měli byste tedy přizvat notáře.

K přípravě stanov jako takových se asistence právníka rozhodně doporučuje tak, aby byly vztahy v domě co nejlépe ošetřeny. Rádi vám s tím pomůžeme, viz: https://dostupnyadvokat.cz/svj-bytova-druzstva/stanovy

Lada Řáhová

Hlasování SVJ a BD

Dobrý den,
může probíhat společně hlasování SVJ a BD ? Nebo se jedná o dva právní subjekty, které by toto měly provádět odděleně?
Děkuji za odpověď

Odpovídá   Dostupný Advokát   4. 7. 2016, 15:12

Dobrý den,
o hlasování SVJ a BD se pořizuje zápis a jedná se o dva samostatné právní subjekty, byť v některých případech existující vedle sebe v jednom domě. Hlasování tedy musí probíhat odděleně, pro každý ze subjektů zvlášť.

Petra Králíková

Nedodané dokumenty

Dobrý den,
jako vlastníci přilehlých pozemků k našim řadovým domům jsme vznesli reklamaci na nedodání dokladů k vjezdové bráně a stojícím lampám na příjezdové cestě. Developer nám odpověděl, že na toto nemáme právo, protože jsme si nezažádali včas (spolek obhospodařující společné pozemky jsme přebrali na konci roku 2015) a protože nebylo žádné ujednání o tom, že by měli nějakou dokumentaci předat. Na jaké doklady máme v tomto případě právo? Co třeba revizní zprávy, návody apod.?
Moc děkuji a přeji hezký den.

Odpovídá     22. 6. 2016, 15:04

Dobrý den,

bohužel neznáme dostatek údajů, abychom jednoznačně odpověděli. Není zřejmé, o jaké doklady přesně Vám jde. Nicméně bude záležet na konkrétních smlouvách a smluvních ujednáních.

Pokud byste si přál blíže věc a další postup konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Marie Sucháčková

Stavba plotu

Dobrý den mám dotaz, mezi mým a sousedovým pozemkem má soused postavený plot, já také, ale jen sloupky bez pletiva. A dotaz zní když si natáhnu pletivo tak budou u sebe dva ploty - dřevěný souseda, drátěný můj musím nějak informovat souseda, že budu svůj plot dodělávat? Děkuji za info, hezký den.

Odpovídá   Dostupný Advokát   20. 6. 2016, 11:37

Dobrý den,

souseda pouze nesmíte omezovat. Na plot nepotřebujete povolení, neměl by však zasahovat do sousedního pozemku a ani omezovat jeho práva (např. kdybyste později chtěl dělat plot mnohem vyšší vrhající stín, mohl by to být problém.)

Pokud byste si přál blíže věc a další postup konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Marie Sucháčková

Výška plotu

Dobrý den, mám dotaz, chci si nad klasický drátěný plot natáhnout takovou tu tenkou maskáčovou síť z důvodu soukromí,protože řadovky sousedů jsou nad mým domem na kopečku a vidí až do chodby když otevřu vstupní dveře,chci vědět jestli musím sousedy informovat, když je plot na mém pozemku nijak je neomezí jen nebudou koukat do dvora a jak vysokou síť mohu nad klasický pletivový plot nadstavit děkuji za informaci s pozdravem.

Odpovídá   Dostupný Advokát   20. 6. 2016, 11:36

Dobrý den,

na plot nepotřebujete povolení a nemusíte sousedy ani informovat, pokud je plot jen na Vašem pozemku. Souseda pouze nesmíte omezovat v užívání jeho nemovitosti, takže by plot neměl např. sebrat veškeré slunce atd. Jinak není nějaké jasné omezení výšky a spíše se to posuzuje v konkrétním případě.

Pokud byste si přál blíže rozsah možného omezení sousedů konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Tomáš Pefek

Odtok vody ze sousedova pozemku

Dobry den ze silnice teče voda na chodníky a pak pod vraty k nám na pozemek ale to mi tolik nevadí ale ze soused vedle mě udělá díru do plotu a všechnu vodu co mu tam nateče tak odvádí k nám a tím vytápí mojí zahradu a ta voda pak přetéká k sousedovy pode mou

Odpovídá   Dostupný Advokát   20. 6. 2016, 11:35

Dobrý den,

Váš soused na vypouštění vody k Vám právo nemá. Musel by se na tom s Vámi domluvit a zřídit případně příslušné věcné břemeno (za úplatu). Obecně to však reguluje vyhláška č. 501/2006 Sb., která požaduje, aby se voda voskovala a „řešila“ na příslušném pozemku a nikoliv posílala dál.

Pokud byste si přál blíže věc a další postup konzultovat a bránit se tak Vašemu sousedovi, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Miroslav Dvořáček

Izolace stropu

Dobrý den,
v našem SVJ majitel bytu nad mým bytem odstranil bez souhlasu SVJ svévolně izolační násyp ve své podlaze až na nosnou konstrukci. Tuto izolaci nijak adekvátně nenahradil a podlahu si udělal svépomoci po svém, čímž zhoršil bydlení v mém bytě, zvlášť, co se týká hluku. Veškeré námitky odmítá, že si může s podlahou dělat co chce. Podle některých advokátů, co jsem s nimi mluvil, mám malou šanci na nějaké řešení, přitom mám ze stavebního úřadu potvrzeno odstranění této izolace. Můžete mi prosím poradit?
Děkuji
Dvořáček Miroslav

Odpovídá   Dostupný Advokát   20. 6. 2016, 11:34

Dobrý den,

vidím zde několik nástrojů. Jednak je zde zakročení proti rušení „nočního klidu“ či jiného rušení, pokud nedopovídá místním normám. Dále bych se obrátil na SVJ, aby věc také řešilo. V neposlední řadě jsou tu i možné soukromoprávní nároky na obranu proti imisím (zvuku). Nakolik úspěšně se však lze bránit v tomto konkrétním případě se bez znalosti podkladů neodvážíme odhadnout.

Pokud byste si přál blíže věc a další postup konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Pavel Macek

Rozúčtování nákladů na teplo

Dobrý den,
SVJ schválilo na jednom svém shromáždění před účinností NOZ tehdy potřebnou většinou přítomných hlasů způsob rozúčtování nákladů na teplo odchylně od vyhlášky. K 1.1.2014 však nedisponovalo a dodnes nedisponuje souhlasem všech vlastníků dle § 6 z. č. 67/2013 Sb. s rozúčtováním za účetní roky 2014 a 2015. Přes tento nedostatek, statutární orgán předložil za tyto roky rozúčtování provedené jinak než podle vyhlášky s odvoláním se na předchozí usnesení shromáždění.
Je tento postup v pořádku? Pokud není, jaké účinky má či případně nemá předložené rozúčtování na jednotlivé vlastníky? jaký by měl být případný postup pro zjednání nápravy?
Předem díky za informace.
Pavel Macek, za některé nespokojené členy našeho SVJ.

Odpovídá   Dostupný Advokát   20. 6. 2016, 11:33

Dobrý den,

zákon stanoví, že pokud k dohodě nedojde, rozúčtují se náklady na vytápění a společnou přípravu teplé vody podle jiného právního předpisu upravujícího podrobnosti pro rozúčtování nákladů na dodávku tepla a společnou přípravu teplé vody v domě. Vše se bude odvíjet od toho, v čem spočívala odchýlení od vyhlášky. Ta sama dávala vždy prostor pro SVJ upravit rozúčtování v domě konkrétním způsobem. Doporučujeme vyúčtování napadnout, abychom však mohli jasněji poradit, potřebovali bychom prostudovat příslušné dokumenty.

Pokud byste si tedy přál blíže věc a další postup konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Petra Chrástecká

PRONÁJEM BYTU

Dobrý den,
Plánuji si odstěhovat od rodičů do pronájmu bytu v Praze 15 a okolí, na co si mám dát pozor, ráda bych si nechala vysvětlit nájemní smlouvu a zkrátka vše kolem toho,prosím Vás?
Děkuji
Petra Chrástecká

Odpovídá   Dostupný advokát   14. 6. 2016, 13:46

Vážená paní Chrástecká,

na takto obecnou otázku se poměrně těžko odpovídá. V nájemní smlouvě si dejte pozor zejména na přesné stanovení nájemného a plateb za služby (doporučujeme podrobně rozepsat). Dále věnujte pozornost době nájmu. Často se také objevují povinnosti pro nájemce, které jsou v rozporu se zákonem a nevymahatelné (např. zákaz chovu domácích zvířat či smluvní pokuty).

Pokud byste si přála blíže věc a další postup konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line (https://dostupnyadvokat.cz/pravni-poradna) nebo si nechte přímo smlouvu zkontrolovat (https://dostupnyadvokat.cz/nemovitosti/najem).

S pozdravem

Dostupný Advokát

Miroslav Král

Výměna vodoměrů a vyúčtování služeb

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu.
Pokusím se popsat problematiku.
Po výměně vodoměrů v bytech došlo k zápisu do protokolů.
Na jednom bytě je nadměrná spotřeba dle opsaného stavu a dle odečtu v prosinci.
Další viz níže.
V současné době se snažíme najít kdo má pravdu, a jak je to řekněme právně přípustné.

1) Květen 2015 shromáždění SVJ kde proběhlo hlasování o výměně vodoměrů TUV / SV v bytech vlastníků + úhrada z fondu správy domu. Po předložení informací o ceně bylo hlasováno pro většinou přítomných vlastníků a návrh byl schválen.

2 ) Červen 2015 proběhla přemontáž vodoměrů v bytech vlastníků. Montážní firma zapsala do protokolu výr. čísla původních a nových vodoměrů. Zároveň byl opsán stav vodoměrů.
Protokol podepsal montážník a vlastník ( případně zástupce ). Od tohoto protokolu nebyl nikomu předán průpis ani kopie.

3) Listopad 2015 ( cca ) byly od firmy která prováděla přemontáž vyžádány kopie protokolů o přemontáži vodoměrů. Jedná se o kopírování originálu protokolu + tisk. Uloženo na správě bytů pro naše SVJ. O těchto pipiích vlastníci nevědí.

4) Prosinec 2015 odečtová služba provedla odečty měřidel u vlastníků. Vč. vodoměrů. Kopie odečtového protokolu je vždy předána osobě která zpřístupní byt a podepíše protokol. Ve většině vlastník bytu.

5) Leden 2016 na základě zaslaných stavů vodoměrů od odečtové služby ( najtá firma ) je předán stav dodavateli tepla a teplé vody. Na základě tohoto je nám jako SVJ fakturováno.

6) Březen 2016 roznáška vyúčtování služeb mezi vlastníky bytů.

7) Duben 2016 podána reklamace vyúčtování služeb jedním vlastníkem.
Ve vyúčtování je nezvykla velká spotřeba na 1 nu osobu ( cca. 149 m3 TUV )
Vlastník požaduje ověření funkčnosti původního vodoměru , prověření celéhop stavu, přepacování vyúčtovaání služeb za rok 2015.
Výbor SVJ oslovil firmu která provedla přemontáž vodoměrů, s dotazem na původní vodoměr.
Bylo odpovězeno že původní vodoměr nelze dohledat.
Výbor SVJ odpověděl vlastníkovi že reklamaci neuznává + důvody.

8) Červen 2016 vlastník nesouhlasí s vyjádřením výboru SVJ o neuznání reklamace a požaduje původní vodoměr, ověření funkčnosti původního vodoměru.

Děkuji M. Král předseda SVJ

Odpovídá   Dostupný Advokát   14. 6. 2016, 10:30

Vážený pane Králi,

obecně platí, že má-li odběratel pochybnosti o správnosti měření nebo zjistí-li závadu na vodoměru, má právo požádat o jeho přezkoušení. Doporučuje se nejprve vyčerpat např. 10 litrů a ověřit „amatérsky“, zda vodoměr funguje, jinak hrozí, že bude přezkoušení stěžovateli naúčtováno.

Z údajů, které jste zde přednesl však plyne, že Váš stěžovatel nemá na reklamaci nárok. Právo na přezkoušení vodoměrů lze totiž uplatnit nejpozději při výměně vodoměru (viz § 17 odst. 3 z.č. 274/2001 Sb.).

Pokud byste si přál blíže věc a další postup konzultovat, využijte naší služby krátké konzultace on-line.

S pozdravem

Dostupný Advokát

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Poradny

Lokality